Séjour linguistique russe en Russie
Moscou

• Moskava

St. Petersbourg

• St. Petersburg

Rusya'da Rusça Dil Eğitimi

Churchill'in Rusya'ya ilişkin “bilmece” tasviri, bugün geçerliliğini hâlâ korumakta. Dışarıdan bakanların büyük çoğunluğu, Rusya realitesi hakkında sadece çok silik bir tasavvura sahip.

YENİ ZAMANDA KALKINMA
Rusya Federasyonu, derin bir değişim sürecinden geçmektedir. Komunizm sonrası metropol Moskova ve St. Petersburg, Volga'nın eteklerindeki renkli köyler de yeni bir kalkınma sürecine girmiştir. Geçmişte Batı dünyasına karşı olan kapalılık yerine, heyecanlı bir yaklaşım süreci başlamıştır. Rusya'da yeni kazanılan özgürlükler, yabancı ziyaretçiler içinde olumlu olmuştur. Böylelikle kısıtlamalar olmaksızın ülkeyi görebilme fırsatları başlamış oldu.

MUHTEŞEM KÜLTÜREL MİRAS
Rusya'nın, özellikle 19. yüzyıl'daki edebiyat, mimari, bale ve kompozisyon kültürel mirası muhteşemdir. St. Petersburg Mariinsky Tiyatrosu Okulu, dansçı Anna Pawlowa ve Vaclav Nijinski'yi ve koreograf Marius Petipa ve Michail Fokine'ı ortaya çıkarmıştır. "Ballets Russes" 1909'da Paris'te fırtına gibi esti. Daha sonra Kirov Tiyatrosu ve Moskova Boloschoi Tiyatrosu şöhret ve zafer elde etti. Tanınmış ünlü besteciler Tschaikowsky, Rachmaninow, Strawinsky ve Schostakowitsch konserler, senfoniler ve diğer orkestra parçaları bestelediler. Rusya'nın dünyaca tanınan yazarları ise Dostojewski, Gogol, Puschkin, Gorki ve Tolstoy'dur.

DEV ÜLKE
Sovyetler Birliği'nin dağılmasına rağmen Rusya hala dev ve büyük bir ülkedir. Sınırları batıda Estonya, Letonya, Belarus, Ukrayna ve Türkiye'ye kadar ulaşır. Oradan da Kazakistan, Moğolistan ve Çin Halk Cumhuriyeti komşularından Pasifik Okyanusu boyunca 6000km uzanmaktadır. Rusya boylu boyunca düzlüklere sahiptir. 1900m'ye ulaşan Ural Dağları ve Uzakdoğu'da bulunan dağlar bu düzlüğü bozar. Ural'ın batısında bulunan üç büyük nehir Dnjepr, Don ve Volga 400km'lik bir yarıçap içinde Moskova çevresinden geçip güneye doğru iner ve oradan da Karadeniz ve Hazar Denizine akar. Doğunun tümü, alabildiğince düz boşluklarla Sibirya tarafından işgal edilmiştir ve sanki bir sürgün yeridir.

RUSYA'DA DİL EĞİTİMİ VE DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZE BAŞVURUN:

Moskava'da Dil Eğitimi
St. Petersburg'ta Dil Eğitimi

Copyscape