Séjour linguistique arabe en Egypte
Le Caire

Kairo •

Mısır'da Arapça Dil Eğitimi

Arap Dili, Afrika – Asya dil ailesi'nin Sami Dilleri dalının en yaygın üyesidir. Tahminlere göre Arapça, 240 milyon insan tarafından anadil olarak ve ilave bir 60 milyon insan tarafından da ikinci dil olarak konuşulmakta.

SERÜVENLER ÜLKESİ
Kuzey Afrika'nın kuzeydoğusunda bir köşe olan Mısır, bir milyon kilometre kareden fazla bir yüzölçümüne sahiptir. Ülkenin %90'dan fazlası çorak çöllere sahiptir. Bu sebeple halkın %99'u sadece %3'lük gibi bir alanı kaplayan bereketli Nil ve deltalarının etrafında toplanmışlardır. Turistlerin merkezi ise tartışmasız Kızıl Deniz'deki Hurghada'dır. Ülkenin güney köşesindeki Sharm El-Sheikh ve Sinai Yarımadası dalmayı sevenlerin buluştuğu ortak, modern turist bölgeleridir. Kızıl Deniz, dalış sporu için dünya'daki en iyi yerlerden biridir. Bu yüzdendir ki su altı dalışı ve şnorkelle dalış, Mısır'da sevilen aktivitelerdendir. Mısır sahillerinde dalış size mercanlarla, kabuklularla her renkte ve formda bulunabilen çeşitli balıklarıyla zengin bir sualtı dünyası sunmaktadır. 

NİL, MENŞE KAYNAĞI
Mısır'ın tarihi, Nil ile birbirine bağlıdır. Ülke ilk kez keşfedilmesinden beri nehir, ekonomik, sosyal, politik ve dini hayatların kaynağı olmuştur. Öncelikli olarak Nil kıyılarında hayat ve kültür başlamıştır. Nehir, batı'da Libya, doğu'da Nubian çölü ve Arap çölleri ile çevrelenmiştir. Bu çöllerde sadece birkaç vaha bulunmaktadır ve suya rastlamak çok zordur. Bu sebeple de o bölgelerde tarım ve kültür bulmak imkansızdır. Ülke'ye yayılan Nil'in sel suları, verimli bir çökerti bırakır. Bu topraklarda fındık ağaçları yetiştirilmekte ve tarım yapılmaktadır. Nil'in killi çökertilerinden geriye kalanları ise ev yapımında kullanılmaktadır.

 

 

MISIR'DA DİL EĞİTİMİ HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZE BAŞVURUN:


Kahire'de Dil Eğitimi

 

Copyscape