Séjour linguistique japonais au Japon
Fukuoka

• Fukuoka

Tokyo

• Tokyo

Kanazawa

Kanazawa •

Japonya'da Japonca Dil Eğitimi

Japonya'da üç farklı yazı mevcut. Böylelikle Japonya dünyanın en karmaşık yazı sistemlerinden birine sahip. Buna karşın Japonca'da, başka Asya dillerinin aksine ses tonu farklılıkları yok. Dolayısıyla Japonca'nın telaffuz edilmesi, biz Batılılar için nispeten kolay.

GÜNEŞİN DOĞDUĞU ÜLKE
Güneşin doğduğu ülke olarakta bilinen Japonya, dünya'da Endonezya, Madagaskar ve Papua Yeni Gine'den sonraki dördüncü ada ülkedir. Ülke, Asya'nın doğu sahillerine doğru uzanan bir ada zinciridir. Japonya'nın ana adaları kuzeyde bulunan Hokkaido, merkezde bulunan ve en büyükleri olan Honshu ve güney'deki Shikoku ve Kyushu adalarıdır. Bunların dışında Seto İç Denizinde bulunan 3000'e yakın küçük ada vardır. Bütün takımadaların toplamı içinde bir dağ zinciri bulunur ve bu zincir Japonya'da %73'lük bir orana sahiptir. Bu yüzden ülkede düz arazi eksikliği yaşanır ve bu durum da arazi fiyatlarını etkiler. Sadece "Kanto" yani Tokyo ve "Kansai" Kyoto, Osaka ve Kobe'nin olduğu bölgeler düzlüktür. Bu iki bölgede de nüfus yoğundur ve şehirlerinde milyonlarca kişi yaşar.
 

JAPONCA BATI'YA AÇILIYOR
Japon ekonomisinin geçen yüzyılda uluslararası ilişkilerde artmasından beri Japon diline İngilizce, Fransızca ve Almancadan yeni terimler girmeye başlamıştır. Yabancı kelimelerin Japoncaya çevrilmesi ise nadiren tam orijinal sesine göre ulaşmıştır çünkü Japon alfabesinde toplam heceler varken tek tek her harfin karşılığı yoktur. Bu yüzden her yabancı kelime Japonca ile birleştirilerek kabul edilir. Örneğin, İngilizce'deki christmas kelimesinin Japonca karşılığı kurisumasu'dur. Salesman ise seerusuman halini alır ve sandwich ise sando haline dönüşmüştür.

 

 

JAPONYA'DA DİL EĞİTİMİ VE DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZE BAŞVURUN:

Tokyo'da Dil Eğitimi
Kanazawa'da Dil Eğitimi

Copyscape